تبلیغات
فور گروپ | جدیدترین عکس ها و سرگرمی های جالب - دفع سنگ کلیه با روغن بادام شیرین

دفع سنگ کلیه با روغن بادام شیرین

تاریخ : پنجشنبه 5 خرداد 1390-07:55 ب.ظ

دفع سنگ کلیه با روغن بادام شیرین

یک استاد دانشگاه گفت: روغن بادام شیرین، سنگ کلیه را دفع می‌کند. . .


دکتر سید محمد معصومی، عضو هیات علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه رازی کرمانشاه با استناد به کتاب “گیاهان دارویی نوشته دکتر علی زرگری”، اظهار داشت: روغن بادام دفع سنگ‌های ادراری را تسهیل می‌کند برای این‌کار باید سه قاشق سوپخوری از مخلوط بادام شیرین و روغن گردو را بعد از هر وعده غذایی همراه با جوشانده‌ای که از جوشاندن ۲۰ گرم شیرین بیان و یک مشت کاه جو در یک ظرف آب تهیه شده، مصرف کرد.
وی افزود: با مصرف موارد گفته شده، اگر سنگ کلیه بزرگ نباشد، دفع آن تسهیل می‌شود. انجام چنین عملی در دفع سنگ کلیه مبتلایان به سنگ کلیه گزارش شده است.
این عضو هیات علمی دانشگاه رازی کرمانشاه عنوان کرد: روغن بادام شیرین در فرمول تعدادی از فرآورده‌های دارویی و زیبایی وارد می‌شود و هیچ زیانی ندارد.
وی گفت: در استعمال خارجی، روغن بادام شیرین اثر نرم کننده و التیام دهنده دارد و از آن جهت رفع التهاب‌های سطحی بدن و سوختگی‌ها استفاده می‌شود.
معصومی اذعان داشت: اگر روغن بادام شیرین به تمام سطح بدن کودکان مبتلا به سرخک و مخملک مالیده شود، خارش را در آنان تسکین می‌دهد.
وی ادامه داد: روغن بادام شیرین در مبتلایان به بیماری‌های پوستی مانند اگزمای خشک اثر تسکین دهنده دارد، به این ترتیب که باید بر روی عضو مورد نظر مالیده شود.
معصومی گفت: برای تهیه این روغن مغزبادام را پس از خشک کردن و عاری کردن از گردوغبار در آسیاب خرد می کنند و پس از آنکه به صورت خمیر درآمد در دستگاه‌های فشار قرار داده، روغن آن را استخراج می‌کنند.
این استاد گیاه شناسی دانشگاه رازی کرمانشاه بیان کرد: بادام شیرین یکی از واریته‌های بادام با نام علمی Amygdalus communis L است که میوه و دانه، قسمت‌های مورد استفاده آن می باشند؛ از اردیبهشت تا پایان مهر، زمان برداشت آن در طبیعت است.